Volejte (+420) 777 222 200
27. 09. 2023

Rating Evropské unie negativní!

Detail novinky

Rating Evropské unie negativní!

Mezinárodní agentura Standard & Poor’s přešetřila předpověď dlouhodobého ratingu Evropské unie a změnila ho ze stabilního na negativní, informuje se v tiskové zprávě organizace. Současně byl dlouhodobý rating EU potvrzen na úrovni AA+.
Přešetření prognózy je spojeno s očekáváním, že Evropská unie poskytne záruky týkající se plánu strategických investic v hodnotě 315 miliard eur, který je známý jako Junckerův plán. Kromě toho přihlíží agentura k pravděpodobnému snížení rozpočtových příjmů v EU na pozadí „negativních“ prognóz pro Velkou Británii a Francii, které zaujímají v Evropské unii druhé a třetí místo co do výše příspěvků.
Kromě toho je Standard & Poor’s znepokojena tím, že EU dál používá aktiva k financování členských států unie (včetně Řecka), což je podle mínění agentury spojeno se značným rizikem. Ekonomové zdůrazňují, že zvýšení prognózy pro EU na původní úroveň je možné v případě přešetření ratingů Francie a Velké Británie. Další snížení se předpovídá v případě zhoršení ratingu zemí EU, snížení finančních ukazatelů nebo odchodu nějaké země z Evropské unie.


Vývoj ceny zlata

Vývoj ceny zlata

Vývoj ceny stříbra

Vývoj ceny stříbra

Jsme na Facebooku