Volejte (+420) 777 222 200
08. 06. 2023

Přibývá investicí…

Detail novinky

Přibývá investicí…

Zajímavé výsledky o zájmu obyvatel České republiky o investování do zlata a stříbra ukázal průzkum investorské společnosti  mezi 900 respondenty z řad investorů, drobných střadatelů a zájemců o investování do drahých kovů.
Cena zlata i stříbra v posledních letech výrazně klesá. Má tedy význam do něj investovat? A jak se k případnému investování stavějí obyvatelé České republiky? Zajímavé poznatky v tomto směru přinesl průzkum.
Základním zjištěním je, že Češi o investování do zlata mají zájem, a to zejména investováním malých částek kolem 500 korun. Tento způsob investování či spíše střádání preferuje 52 procent v průzkumu oslovených osob. Důvody jsou již téměř tradiční. Snaha po rozdělení svého portfolia, sloužícího k zabezpečení proti dopadům finančních krizí či proti inflaci. Nezanedbatelným důvodem je snaha vytvořit si zajištění na stáří a v poslední době i výrazně nižší cena zlata oproti předchozím letům.
Z účastníků daného průzkumu 61 procent spoří, protože považuje drahé kovy za pojistku proti znehodnocení peněz. Dalších 14 procent respondentů si tímto způsobem spoří na důchod, 12 procent svým dětem nebo vnoučatům a 10 procent chce dále zhodnotit svou investici v okamžiku růstu ceny drahých kovů.
O délce svého spoření nemá největší část dotazovaných (43 procent) přesnou představu. Déle než 15 let chce tímto způsobem šetřit 29 procent dotázaných a zbytek plánuje dobu spoření mezi 5 až 15 lety.
Zajímavý je i postoj dotázaných ke spoření do stříbra. Do něj ukládá své úspory až 97 procent těch, kteří spoří do drahých kovů. Lákavá je především jeho cena, která je 70 krát nižší než v případě zlata. Stříbro má navíc vyšší potenciál růstu ceny, neboť podle nedávných studií má v průmyslu přes deset tisíc možných uplatnění a zejména je ho v nadzemních zásobách pětkrát méně než zlata.
A co o drobném šetření na drahé kovy říkají odborníci?
„Průzkum nám ukázal, jak moc si lidé začali uvědomovat, že nemusí spořit velké částky, ale že jim stačí třeba 500 korun měsíčně. Spořit lze do zlatých nebo stříbrných slitků. O zlato i stříbro je zájem mezi drobnými střadateli po celém světě, je možné je rychle prodat třeba i na opačném konci světa.“
Zdroj: Zunobank


Vývoj ceny zlata

Vývoj ceny zlata

Vývoj ceny stříbra

Vývoj ceny stříbra

Jsme na Facebooku